Da er dag 1 i klubbmesterskapet i lynsjakk ferdigspilt og etter 7 runder finner vi Terje Torgersen og Kai Ørtoft på de to øverste plassene med 6 poeng hver. Kai gikk på et tap mot Terje, mens Terje foreløpig står uten tap(5 seiere og 2 remis).
Terje har allerede spilt mot flere av de som ligger på topp 10 og det ser lovende ut. Kai hadde WO i første parti og tapte andre parti, og har da spilt mot lettere motstand og har en hard dag for seg i dag 2.
Men dette er på ingen måte avgjort, det skiller bare to poeng blant de ti første plassene og det skal spilles 8 runder til neste onsdag. Kenneth Hamre og Helge Stornes har 5 poeng, Ulrich Dalseth og Einar Lauritzen står begge med 4,5 poeng og 6 spillere står med 4 poeng. I lynsjakk kan ting snu fort og det handler om å komme inn i en god rytme når man spiller.
Klasse oversikt:
Klasse 1: 1. Terje Torgersen 6 poeng 2. Kai Ørtoft 6 poeng 3. Helge Stornes 5 poeng
Klasse 2: 1. Jørgen Vik 4 poeng 2. Dani Barouta 4. poeng 3. Asbjørn Myhre 4 poeng
Klasse 3: 1. Julian Munk 4 poeng 2. Knut Are Hansen 3,5 poeng 3. Viggo Andersen 3 poeng
Klasse 4: 1. Geir Arne Skorge 4 poeng 2. Torstein M Johansen 3,5 poeng 3. Peter Scott Munk 2,5 poeng
Klasse 5: 1. Frank Andersen 3 poeng 2. Henning Waage 3 poeng 3. Christopher Munk 3 poeng
Foreløpig resultatliste
